Remek győzelem a BVSC elleni rangadón

Szerző: | Dátum: 2021-08-11 21:33:33

Az új szezon első hazai mérkőzésén rögtön egy rangadó várt a Credobus Mosonmagyaróvárra, amely a BVSC-t fogadta. Varga László együtteséből Végh Bence, Simita Gergő és Tóth László hiányzott sérülés miatt. A 7. percben a Mosonmagyaróvár végezhetett el szabadrúgást, mégis a BVSC szerzett gólt. A vendégek gyors kontrát vezettek, aminek a végén egy csel után Kokenszky 11 méterről talált a hálóba. Heinrich kis híján védeni tudott, de a labda becsorgott a rövid alsóba. 0-1. A 15. percben Illés jobb oldali szöglete után D’Urso 7 méterről védhetetlenül fejelt a kapu bal oldalába. 1-1. A 23. percben Szalka beadásába kézzel ütött bele az egyik vendégvédő, így a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Szalka higgadtan a jobb alsó sarokba lőtte. 2-1.

A 60. percben Jasarevic jobbról ívelt középre, ahol Boros 5 méterről a hosszú sarokba fejelte a labdát. 3-1. A 93. percben Bartos jobb oldali beadását Szalánszki fejelte 6 méterről a kapuba. 3-2. A Credobus Mosonmagyaróvár meggyőző teljesítményt nyújtva legyőzte a bajnokság egyik esélyesét, így két forduló után hibátlan teljesítménnyel áll a tabellán. Folytatás vasárnap 17 óra 30 perckor a Nagykanizsa otthonában.

Credobus Mosonmagyaróvár– BVSC Zugló 3-2 (2-1)

Mosonmagyaróvár, 350 néző

Vezette: Horváth P.

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich – Czingráber, Bohner (Debreceni, 84.), Deák, Jasarevic, D’Urso, Tóth M., Nagy K. (Horváth K., 79.), Illés (Szegő, 68.), Boros G. (Popov, 84.), Szalka (Nagy Z., 79.).Vezetőedző: Varga László

BVSC: Kovács B. – Takács Zs., Balogh M., Ladányi (Fisli, 51.), Májer (Nagy J., 51.), Szalánszki, Géringer (Osztovits, 60.), Szilágyi M., Pintér N. (Komódi, 60.), Frőhlich (Bartos N., 78.), Kokenszky. Vezetőedző:Buzsáky Ákos

Gólszerzők: D’Urso (15.), Szalka (23. - büntetőből), Boros G. (60.), ill., Kokenszky (8.), Szalánszki (93.)

Varga László: - Nagyon fontos volt, hogy bár korán hátrányba kerültünk, de gyorsan sikerült fordítanunk. Jól játszottunk, szervezettek voltunk, így elégedett vagyok, csak a kihagyott helyzetek miatt lehetek egy kicsit bosszús.

Buzsáky Ákos: - Már a bemelegítésénél egy kicsit tompának éreztem a csapatot, és ez sajnos a mérkőzésen is látszott rajtunk. A bekapott góloknál nagyokat hibáztunk, ezt nem engedhetjük meg magunknak. Mosonmagyaróvár nem sok csapat fog nyerni ebben a szezonban.