Jó első félidő után, sima ETO-siker a MOL Magyar Kupában

Szerző: | Dátum: 2021-09-19 09:11:34

A Credobus Mosonmagyaróvár szombaton a másodosztályú WKW ETO FC Győrt fogadta a MOL Magyar Kupa 3. fordulójában. Varga László együtteséből Nacsa Péter, Simita Gergő, Tóth László, Bohner Roland és Szegő Imre hiányzott, míg a másik oldalon Priskin Tamással, Lipták Zoltánnal és Kulcsár Kornéllal sem számolhatott Klausz László.

Jól kezdte a mérkőzést a Mosonmagyaróvár, hiszen az első negyed órában két lehetőséget is kidolgozott, ám ezek hasonlóan, mint az utóbbi két bajnokin a Veszprém és a Bicske ellen kimaradtak. A 33. percben Kiss Máté szabálytalankodott Szalkával. A megítélt szabadrúgást Nagy Kevin kevéssel lőtte mellé. A 44. percben Sipőcz 20 méterről nagy gólt ragasztott a hosszú felsőbe. 0-1. Az 53. percben Czingráber kézzel ért bele Bacsa lövésébe a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető kiállította, az ETO pedig tizenegyest kapott. A sértett büntetőjét Heinrich hárította, de a kipattanót Bacsa már a kapuba lőtte. 0-2. A 61. percben a frissen beállt Múcska öt méterről gurított a kapuba. 0-3. A Credobus Mosonmagyaróvár az első félidőben eltüntette az osztályi különbséget a több meghatározó játékosát nélkülöző Győr ellen. A kiállítás és a második gól végleg eldöntötte a találkozó sorsát, így az ETO megérdemelten jutott tovább a legjobb 32 közé.

A Credobus Mosonmagyaróvár szeptember 22-én a Puskás Akadémia második csapatát fogadja.

Credobus Mosonmagyaróvár– WKW ETO FC Győr 0-3 (0-1)

Mosonmagyaróvár, 400 néző

Vezette: Szőts

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich – Czingráber, Debreceni, Deák, Nagy K., Végh B. (Tóth M., 64.), D’Urso, Horváth K., Illés (Jasarevic, 77.), Szalka (Nagy Z., 64.), Boros G. (Popov, 64.). Vezetőedző: Varga László

ETO: Fadgyas – Vincze Á., Pereira, Tamás K., Sipőcz, Toma, Kiss M., Tuboly (Bagi, 46.), Szimcsó (Kanalos, 60.), Farkas B., Bacsa (Múcska, 60.). Vezetőedző: Klausz László

Gsz.: Sipőcz (44.), Bacsa (54.), Múcska (61.)

Kiállítva: Czingráber (53.)

Varga László: - A játékunk az első félidőben teljesen rendben volt, ráerőltettük az akaratunkat az ETO-ra, de egy jól eltalált lövéssel mégis a vendégek szereztek vezetést. A kiállítása sajnos megpecsételte a sorsunkat, és a támadások befejezésével is hadilábon állunk.

Klausz László: - Az előjelek nem voltak jók, hiszen a sorozatterhelés miatt több játékosomat is nélkülöznöm kellett sérülés miatt, így fiatalokkal kiegészülve mentük bele a mai mérkőzésbe. Örülök a továbbjutásnak, és annak, hogy bizonyítottak azok a játékosok, akik ma lehetőséget kaptak.