Megtört a nyeretlenségi sorozat, magabiztosan nyert a Credobus Mosonmagyaróvár

Szerző: | Dátum: 2021-10-03 18:34:29

A három bajnoki óta nyeretlen Credobus Mosonmagyaróvár a Gárdony együttesét fogadta a 10. fordulóban. Varga László együtteséből Nacsa Péter és Bohner Roland hiányzott, Simita Gergő azonban több hónapos kihagyás után visszatérhetett a keretbe.

Aktívan kezdte a találkozót a fekete mezes Mosonmagyaróvár, amely sorra dolgozta ki a helyzeteket. A 13. percben Nagy Kevin ívelte középre a szögletet a kavarodás után pedig D’Urso elé került a labda, aki a hálóba passzolta azt. 1-0. A 27. percben Illés jobb oldali szögletére Debreceni érkezett kiváló ütemben és 7 méterről a kapuba fejelt. 2-0. A 35. percben a semmiből szépített a Gárdony. Jasarevic nem tudott tisztázni, végül Tóth Tibor Heinrich lábai között talált a hálóba. 2-1. Néhány perc múlva Koronczi buktatta Szalkát a tizenhatoson belül. A büntetőhöz a sértett vállalta el, de Steer odaért a jobb alsóba szánt lövésre. A második félidő elején, az 50. percben Koronczi kezezése miatt ismét tizenegyeshez jutott a Mosonmagyaróvár. Ezúttal Illés vállalta magára a büntetőt, de az ihletett formában védő gárdonyi kapus ismét hárított. Az 54. percben Jasarevic indult meg a jobb szélen, a beadását Boros csúsztatta a hosszú sarokba. Boros a hetedik gólját szerezte a bajnokságban MTE színekben. 3-1. A Credobus Mosonmagyaróvár végül 3-1- legyőzte ellenfelét, és ezzel megtörte három bajnoki óta tartó nyeretlenségi sorozatát, igaz a különbség sokkal nagyobb is lehetett volna, ha Steer Bence nem élete egy legjobb meccsét produkálja a gárdonyi kapuban.

Varga László együttese szerdán a Puskás Akadémia II elleni elmaradt mérkőzést pótolja. A találkozó 15 órakor kezdődik.

Credobus Mosonmagyaróvár – Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 3-1 (2-1)

Mosonmagyaróvár, 300 néző

Vezette: Héra Cs.

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich – Czingráber, Debreceni, Deák, Jasarevic (Horváth K., 80.), Tóth L., D’Urso (Végh, 66.), Nagy K., Illés (Szegő, 71.), Szalka (Nagy Z., 71.), Boros G. (Popov, 80.). Vezetőedző: Varga László

Gárdony: Steer – Kiss L. (Balogh B., 46.), Bika, Koronczi, Király B. (Mód, 46.), Tajti (Varga Zs., 79.), Szabó B. (Kökény, 64.), Emperger (Földesi, 61.), Gere, Tóth T., Wágner. Vezetőedző: Helm András

Gsz.: D’Urso (13.), Debreceni (27.), Boros (54.), ill. Tóth T. (35.)

Piros lap: Wágner (93.)

Varga László: - Jól kezdtük a mérkőzést, megfelelő iramban, akarattal. A helyzeteink is megvoltak, amit végre sikerült kihasználni.

Helm András: - A mai napon fásultan és tompán játszottunk, de igazából az erősebb csapat győzött, megérdemelten. A kapusunk teljesítményét viszont kiemelném, hiszen két büntetőt is hárítani tudott.