Összefoglaló: WKW ETO FC Győr – Credobus Mosonmagyaróvár 1-2

Szerző: Zalka Péter | Dátum: 2017-11-20 05:50:52

WKW ETO FC Győr – Credobus Mosonmagyaróvár 1-2

ETO FC Győr: Szatmári- Pongrácz- Magasföldi- Bagi- Gyagya- Szimcso- Vadász- Zamostny- Kovács- Rokszin - Debreceni
Cserék: Pálfi, Tajthy, Szabó, Múcska, Kabát, Szatmári, Szánthó

Credebus Mosonmagyaróvár: Tarczy- Zsirai- Kovács- Laki- Bartos- Lőrinczy- Szépe- Bohner -Tóth- Szpirulisz- Katona
Cserék: Boros, Karacs, Kapacina, Darázs, Hécz, Kószás, Zsigmond

Csapatunk bravúros győzelmet aratott az ETO ellen a hétvégén! Az első félidőben két gólos előnyre tudtunk szert tenni Laki és Szépe góljaival. A második félidőben büntetőből tudott a győri csapat szépíteni. Mindent egy lapra feltéve nagy nyomás alatt tartották csapatunkat, de védelmünk egy kivételtől eltekintve jól zárt, így  győzelemmel tértünk haza Győr otthonából.

Várhidi Péter: „Egy kiváló csapatot tudtunk ma legyőzni. Azt gondolom, hogy nagyon izgalmas és feszült meccs volt, mindkettő csapatnak elképesztően fontos volt a 3 pont megszerzése. Úgy érzem, hogy az első félidőben az első negyed óra nagyon nehéz volt a mi szempontunkból, ott fölénk nőtt a Győr, de utána rendkívül pontosan és jól jöttünk ki a labdákkal, és tudtunk támadásokat vezetni. Az első félidőt szerintem nagyon jól játszottuk le. A második félidőben várható volt, hogy fölénk fog kerekedni a Győr, nem is volt meglepő, készültünk rá a szünetben, kicsit átrendeztük a sorokat és megpróbáltuk kivédekezni a győri nyomást. Nagyon-nagyon nehéz utolsó 20-25 perc volt, de gratulálok a fiúknak, mert maximális hozzáállással, rendkívül jól oldották meg a taktikai feladatokat akár a védekezésben, akár a támadásban. Sok ilyen sikerre van még szükségünk ahhoz, hogy a csapatunk igazán összeérjen, nagyon nehéz fél év van mögöttünk.”

Szentes Lázár: „Ami a meccsről lényeges, az az, hogy az első félidőt sem kezdtük olyan elánnal és olyan erőszakosan, ahogy a korábbi meccseinket, viszont az első gólig nem tűnt úgy, hogy 0-2 lesz a félidőben. Aztán kaptuk ezt az első, kommunikációs hibából eredő gólt, utána kaptunk rá még egyet, ott egy kicsit megrogytunk, ami egyáltalán nem jellemző ránk. A második félidőben lényegesen nagyobb nyomást fejtettünk ki a Mosonmagyaróvárra, szinte alig tudtak a kapujuk elől kijönni, viszont nem tudtunk gólt rúgni. A szépítő gól az jött, a másodikat és a harmadikat sajnos nem tudtuk berúgni. A tanulság, amit a csapatnak el is mondtam egyből a meccs után, hogy az első perctől kezdve ugyanolyan alázattal, ugyanolyan erőszakosan, ugyanolyan hatalmas nagy nyomást kifejtve kell játszani, mi pedig ezt nem tettük meg. A futball az büntet, meg is büntetett bennünket. Nyilván nem örülünk neki, de ez van, megyünk tovább, jön a következő megyei rangadó, ami egyben városi rangadó is, ennek a mainak levonjuk a tanulságait, aztán fölemeljük a fejünket és megyünk tovább.”