Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés VII. forduló,

Horváth Gábor, Valkovszki Péter, Albert István, Makrai László, Farkas András, Albert Ádám (75’ Szkunc) , Peres Csaba, Asztalos Dávid, Csordás Szabolcs (81’ Wild) , Nánási Balázs, Horváth Bence ( 71’ Pozsár)

Vezetőedző: Varga Attila

MTE 1904

Tarczy Pál, Koszó Balázs, Deák István, Baranyai Norbert, Galambos Ádám, Zsirai Martin, Bartos Julián, Laki Balázs (67’ Magasföldi), Németh Márk (46’ Mayer Milán), Czár Richárd (75’ Bohner) , Jasarevich Mahir

Vezetőedző: Király József

A mérkőzést a hazaiak kezdték. A 4. percben egy kipattanó labdát Csordás 20 méterről egyből a kapu jobb felső sarkába rúgott. Máris vezet Cegléd.
Asztalos tört be a 9. percben a 16-oson belülre, lapos beadására a hosszún érkeztek, de a kapura lövés Tarczy nagy bravúrral hárította. Koszó éles beadásába a 11. percben Jasarevich tette bele a lábát, ami a kapura pattant, így Horváth nagy védést mutatott be. Zsirai eresztett el egy távoli lövést a 19. percben, ami 2 méterrel ment a kapu mellé. Koszó jobb oldali beadására jött ki jó ütemben Horváth.

A 24. percben a játékvezető ivószünetet rendelt el a nagy melegben.

26. percben Laki a 16-os vonalról középről a kapus kezébe tekerte a labdát.

A 28. percben Peres szánta el magát lövésre, a 20 méteres bombája a kapufáról vágódott vissza a mezőnybe.

40. percben Valkovszki sárgalapot kapott odacsúszásért. Albert szögletét a 41. percben Tarczy védte, majd az újabb Albert szögletet a védők kifejelték.

A nagy hőség ellenére eseménydús első félidő volt, egy jól eltalált lövésből vezetett a hazai csapat.

A szünetben csere volt az MTE-nél, Németh helyett Mayer folytatja a játékot.

Az 51. percben Bartos készítette lövésre a labdát Czárnak, aki egy szép cselt követően laposan a bal alsó sarokba lőtt. Kiegyenlített az MTE.

Albert lépett ki védőink között az 54. percben és 16 méterről eltekert lövését Tarczy nem tudta hárítani. Újra Ceglédnél a vezetés.

Galambos az 57. percben 30 méterről óriási bombával a hosszú felsőbe rúgta a labdát, ezzel újra kiegyenlített.

59. percben Nánási sárgalapot kapott könyöklésért.

Hazai kontra támadás után a 61. percben Pereshez került a labda, aki ziccerben nem hibázott. Újabb gól.

64.percben Mayer veszélyes helyről végzett oldalszabadrúgása a védők lábain elakadt. 66. percben Czár sárgalapot kapott taktikai szabálytalanságért. 66. percben újabb csere, Laki helyén Magasföldi játszott a továbbiakban.

70.percben Horváth B, kapottsárgalapot reklamálásért. Hazai csere Horváth B. helyett Pozsár érkezett.
73. percben Koszó kapott büntetőlapot felvágásért.

74. percben veszélyes szabadrúgást Albert a kapu fölé tekerte.

Újabb cserék a 75. percben: a hazaiaknál Albert helyett Szkunc, a vendégeknél Czár helyett Bohner folytatta

Mayer a 78. percben indította Koszót, aki egy szép cselt követően lőni tudott, de a kapus biztosan védte.

Utolsó hazai csere: Csordás helyett Wild lépett pályára.

Pozsár a 83. percben cselezgetett a büntetőterületen belül, de lövése jócskán mellé ment.

86. percben Baranyai kapott sárgalapot visszarántásért. A játékvezető 4 percet hosszabított.

Galambost a 91. percben nagy helyzeten szerelték a büntetőn belül.

Magasföldi jó szögletét a 93. percben Zsirai nagy helyzetben mellé fejelte.

94. percben a játékvezető lefújta a mérkőzést.

Az első félidőben a hazai csapata gólja mellett még egy kapufát is lőtt és egy nagy helyzetet hagyott ki.

A második félidőben feljavult az MTE. Kétszer is egyenlített, de sajnos egyéni hibákból a hazai csapat megszerezte a győztes találatot.

Izgalmas, jó iramú, változatos mérkőzés volt. A döntetlen igazságosabb lett volna.

Edzői értékelés:

Varga Attila:

A nagy meleg ellenére jól játszottak a csapatok. Egész mérkőzésen jó színvonalon futballoztunk. Az első félidőben meg volt nyerve a meccs. A második félidőben a pár perc alatti gólváltások után rendeztük a sorokat és úgy gondolom, megérdemelten nyertünk.

Király József:
Az első félidőben. 2-3 góllal is vezethetett volna Cegléd. A második félidőben teljesen más csapattal jöttünk ki.
Minimum a döntetlent, akár a győzelmet is megérdemeltük volna.