Parádés győzelem a Szolnoki Máv FC ellen! Szolnok MÁV FC- CREDOBUS (0-1) 0-4

Somogyi Csaba-Hajba Tamás-Tóth Péter ( 54 ' Magyar Bence) -Balogh Miklós-Dedics Alex-Kenderes Zoltán-Tóth Balázs ( 64' Pantovic Nikola) -Pintér Norbert-Csirmaz István (54' Rokszin Ádám) -Tóth László-Olasz Dénes

Vezetőedző : Balogh Pál

CREDOBUS Mosonmagyaróvár

Tarczy Pál - Bohner Roland - Koszó Balázs - Deák István - Galambos Ádám - Zsirai Martin - Schmatovich Gábor - Darázs Péter ( 60' Mayer Milán) - Bartos Julián ( 78' Horváth Máté) - Czár Richárd -Laki Balázs (72' Kószás Krisztián)

Vezetőedző: Király József

A 15. perctől fokozatosan átvettük a mérkőzés irányítását. A 18. percben Galambos futott el a bal oldalon, beadását Laki átvette és egy szép csel után  higgadtan a hálóba helyezte a labdát. Ezzel megszereztük a vezetést.

Az ellenfél próbálkozott de Tarcy jól védett. A hazai szurkolók ébresztőt kiabáltak csapatuknak.

A jó iramú lüktető első félidő végére javunkra maradt az egy null.

A második félidőben az 56. percben a szolnoki védők röviden adtak haza kapusuknak. Schmatovich csapott le a gurításra és higgadtan értékesítette az ajándék labdát így kettő nullára vezettünk.

Szolnoki csapat nagy erőket mozgósított a szépítés és az egyenlítés érdekében.
Két komoly helyzetet dolgoztak ki: Az elsőben, a 63. percben Pantovics lövését Tarczy hatalmas bravúrral védte, a másodikban a 66. percben Tót László nagy helyzetben a kifutó Tarczy mellett a kapu mellé lőtte a labdát.

Ezzel a hazai csapat ellőtte a puskaporát.

A kontrában a 67. percben Laki kapott baloldalon egy labdát, egy ügyes csellel tisztára játszotta magát és higgadtan a bal alsóba gurított. Ezzel már három nullra vezettünk.

A 71. percben Bartos ment el a jobb oldalon, beadására Czár érkezett, aki kicselezte védőjét, majd a jobb alsó sarokba lőtt. Ezzel beállította a 4-0 végeredményt javunkra.

Csapatunk higgadtan és taktikusan játszott a mérkőzés folyamán.

A kettő nullás vezetés után voltak nehéz pillanataink, de ezeket a szituációkat sikeresen kivédekeztük, s lapos rövidpasszos játékunkkal megérdemelt győzelmet arattunk a görcsösen küzdő Szolnok ellen.

Balogh Pál:

Ellenfelünk sokkal jobban átérezte a mérkőzés súlyát. Érthetetlen volt számomra csapatom gyámoltalan játéka, a nézőtéri kritikák jogosak voltak. Hiába voltak 100 %- os helyzeteink is, ilyen hozzáállással nem sok pontot fogunk szerezni. Ennek a vereségnek súlyos következményei lesznek.

Király József:

Alaposan felkészültünk a hazai csapat játékából, nehéz mérkőzésre számítottunk.
Taktikus, higgadt, helyenként jó játékkal, ilyen arányban is megérdemeltük a győzelmet. A sors most visszaadott valamit az eddigi balszerencsés sorozat után.