MTE 1904 hivatalos weblapján!

Hírek /

A sok hiányzó ellenére elkezdték a kosarasok is

Szerző: Zsiga Zoltán | Dátum: 2019-09-23 13:09:26

Hétvégén kosárlabda szakosztályunknak is megkezdődött a versenyidőszak. A szokásoknak megfelelően legelsőként U14-es csapatunk számára startolt el ezzel a szezon. Sajnos az országosan problémákat okozó betegséghullám minket sem kímélt, négy gyerek nem állt rendelkezésre, így a kiálláshoz szükséges 10 gyermek híján hivatalosan a mérkőzéseket automatikusan elvesztettük (0-2). Ennek ellenére természetesen mindkét mérkőzést lejátszottuk. Első mérkőzésünk az Esztergom csapata ellen volt, ahol a fiúk jó szellemben küzdve és magasságukat kihasználva simán felőrölték az ellenfelet.

(nem hivatalos) eredmény:

Credobus Mosonmagyaróvár – Esztergom 96-13 (28-3, 25-1, 15-5, 28-4)

Pontszerzők: Orosz 23, Ruzsa 22, Derkusich 20, Markó 13, Gajdos 12, Fűzfa 6, Redling -

A második mérkőzésen a tornát megrendező szombathelyi Ifjú Sólymok ellen léptünk pályára. Az egymás utáni második meccs félidejében még vezettünk (22-29), ám a létszámhiány miatti extra fáradság törvényszerűen előjött, ami sok faultot, valamint támadásunkban és védekezésben több alap hibát eredményezett. Ezeket ellenfelünk ki is használta, amivel át is vette a vezetést (52-45). Egy utolsó nagy hajrában még visszajöttünk a mérkőzésbe 53-53, ám az utolsó két percre erőben és létszámban is elfogytunk, ebben az időszakban még ketten kipontozódtak, így csak négyen maradtunk a pályán. Ez megpecsételte sorsunkat, végül két kosárral kikaptunk.

Ifjú Sólymok – Credobus Mosonmagyaróvár 63-59 (16-16, 6-13, 24-14, 17-16)

Pontszerzők: Derkusich 19, Orosz 16, Gajdos 16, Ruzsa 5, Markó 3, Fűzfa -, Redling -