U15, U14: jó meccsek és egy pont Gyirmótról

Szerző: Borbély Attila, Pozsonyi Márk | Dátum: 2019-11-11 11:30:48

Az MLSZ U-15 II.o. Észak-Nyugat csoportjának 11. fordulójában, csapatunk az egyik bajnokesélyes, a Gyirmót SE Győr otthonába utazott vendégszereplésre. A hazaiak erőviszonyát ismerve, stabil védekezésre és az abból történő kontratámadásokra rendezkedett be csapatunk. Az első félidőben pontatlanul és bátortalanul játszottunk, aminek köszönhetően a hazaiak 2 alkalommal is könnyedén gólt szerezhettek volna, ám mégis sikerült kapott gól nélkül vonulni a félidei szünetre. A második játékrészben feljavult a csapat játéka, és erőben is sikerült ellenfelünk fölé nőni, így több lehetőségünk is adódott a győztes találat megszerzésére, de végül nem sikerült bevenni a hazaiak kapuját. Kitartásból jár a gratuláció a csapatnak és nem szabad elfelejteni, hogy egy nagyon értékes pontot sikerült elrabolni a bajnokaspiráns otthonából.

Gyirmót SE Győr U15 - Credobus Mosonmagyaróvár U15 0 - 0

(2019.11.09. – Gyirmót, 11:30)

Felállás: Végh – Szenderák (Tolnai), Bogár, Wurm, Glaser – Kovács (Horváth), Baróti, Kertész, Gősi (Nádasi) – Szabó, Borsodi.

Borbély Attila, az U15-ös korosztály edzője: Továbbra is jellemző csapatunkra, hogy gyengén kezdünk egy mérkőzést és így egy félidőnyi esélyt adunk aktuális ellenfelünknek az adott fordulóban, ami a jövőben aggasztó lehet, így ezen mindenképp javítanunk kell a felkészülés alatt. Az első félidő játékával abszolút nem voltam megelégedve, rengeteg pontatlanság csúszott mind a technikai, mind a taktikai kivitelezésbe, amit elsősorban a játékosok kevés labda nélküli helyezkedése, és a támogató játék hiánya idézett elő. Ahogy az utóbbi fordulóban, úgy most is sikerült a második félidőre javítani a teljesítményen, és külön pozitívum, hogy állóképességben jobban tudtunk teljesíteni, mint ellenfelünk, ennek következményeként pedig akár a győztes gólt is megszerezhettük volna, sikeres kontratámadásaink révén. Örülök, hogy a csereként beálló játékosok ismét tudtak lendíteni a csapat játékán és bizonyították, hogy szeretnének több játékperchez jutni, ami egészséges versenyhelyzetet okoz csapaton belül.

Következő forduló: 2019. november 16. (Szombat, 10:00) / Credobus Mosonmagyaróvár U15 – Király SZE (MLSZ U-15 II.o. Észak – Nyugat 12.forduló)

U14-es csapatunk két gyors bekapott gól után vette fel a ritmust a gyirmóti házigazdák ellen. Az első félidő végén többször is nagyon közel jártunk az egyenlítéshez, majd a szünet után is végig egyenrangú ellenfelei voltunk vendéglátóinknak. Az utolsó percekben kitámadtunk, a Gyirmót pedig végleg eldöntötte a három pont sorsát.

U14-es bajnokság, II. Észak-nyugat, 11. forduló:

Gyirmót SE Győr – Credobus Mosonmagyaróvár 3-0 (2-0)

Credobus Mosonmagyaróvár U14: Vedrődi (Hilmer) – Kovács F., Tóth, Fördős, Magyar,Smeringa, Kovács B. (Mogyorósi), Kaiser, Szalai (Szabó), Boros, Leszkovich. Edző:Pozsonyi Márk

Pozsonyi Márk, a Credobus Mosonmagyaróvár U14-es csapatának edzője: „Megérdemelten nyert a Gyirmót, de a nyári felkészülési mérkőzésnél jóval nagyobb erőbedobásra késztettük őket. Több remek egyéni teljesítmény is volt, a támadások befejezésében azonban még sokat kell előrelépnünk, hogy a rangadókon is meccsben tartsuk magunkat.

Következő mérkőzés:

2019. november 16., szombat 12:00, U14-es bajnokság, II. Észak-nyugat, 12. forduló: