Tovább szárnyalunk!  2016-11-27 Credobus Mosonmagyaróvár- Csákvár 4-1 (1-0)

Szerző: Válint Angéla | Dátum: 2016-11-27 18:46:32

Kovács Dániel- Lőricz Attila László(63’ Erdei András) - Póti Krisztián (57’ Oldal Tibor) - Dulló Martin - Kékesi Alexander Richárd- Mészáros Dávd- Baranyai Ádám- Kocsis Gábor- Molnár Tibor- Horváth Rolalnd- Paudits Patrik (80’Péter Bence)

Gólszerző: Oldal

Credobus Mosonmagyaróvár:

Tarczy Pál - Bohner Roland- Deák István - Koszó Balázs- Galambos Ádám - Czár Richárd- Bartos Julián - Schmatovich Gábor - Kószás Krisztián- Németh Márk( 89’ Horváth Máté) -  Laki Balázs (78’ Jasarevic Mahir)

Gólszerzők: Laki (3), Schmatovich

A mérkőzést csapatunk kezdte és az első félidő során lendületesen játszottunk. Ellenfelünk rendre hárította próbálkozásainkat, így nem tudtunk felülkerekedni egymáson. Schmatovich a 27. percben betört a 16-oson belülre, majd az alapvonalról Bartosnak gurított, aki a jobb kapufa mellé pörgetett.

Csákvár ellentámadása során egy szabadrúgást követően Molnár veszélyeztette kapunkat.

A félidő vége előtt néhány perccel azonban Laki szédületes sebességgel ugrott ki a tétovázó védők között. Rávitte a kapusra a labdát, kicselezte és a hálóba gurított. Ezzel megtört a jég, megszereztük a vezetést.

A második félidő 5. percében Czár indítására Laki ismét megugrott a védők elől és a kifutó kapus fölött újabb találtot szerzett. Ezzel bebiztosítottuk vezetésünket.

A játék további részében magabiztosan játszottunk, az akaratunk érvényesült. A 73. percben újabb találattal mostuk le a pályáról ellenfelünket. Koszó beadására Bartos érkezett és az általa felpördített labdát ismét Laki segítette az ellenfél hálójába.

Ezután egy balszerencsés helyzetben a csákvári Oldal Tibor maradt üresen a 16-osunkon belül és megszerezte ellenfelünk becsületgólját.

A játékidő utolsó perceiben újabb eredményes megmozdulásunkat Jasarevic indította. A bal szélen Czárt ugratta, aki az alapvonalról középre adott. A második vonalban Schmatovich érkezett és ő sem hibázott így beállította a 4-1es végeredményt.

Tetszetős, szép és magabiztos játékunkkal bezsebeltük a három pontot és felléptünk a tabella 6. helyére.

Toldi Gábor:

A mai mérkőzésen a 30. percben sorsdöntő, hogy a hazaiak kapusa a pályán maradhatott.

A második félidőben a hazai csapat már a saját játékát játszhatta. Gratulálok az ellenfelünknek, összességében a második félidő alapján megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

Király József:

Köszönöm a gratulációt a csapatom nevében. Az első félidőben inkább a küzdelem dominált.

Ellenfelünk jó támadó futballt játszott, tavaly megverték az egész másodosztályt.

Nagyon jól kihasználtuk lehetőségeinket, a második félidőben még a szél is támogatott bennünket. Kicsit bosszús vagyok a kapott gól miatt, de ettől függetlenül nagyon boldog vagyok, mert egy jó NB II-es csapatot tudtunk megverni.

Szurkolóinknak sok örömet szereztünk, tetszetős játékkal szép gólokat tudtunk szerezni.