U19, U17: kiütéses győzelmek Sopronban

Szerző: Horváth Csaba, Borbély Attila | Dátum: 2020-09-09 09:12:28

Az U19-es bajnokság második fordulójában Sopronban, a SFAC vendégeként léptünk pályára. Már az első percben helyzetbe tudtunk kerülni, és az egész első félidőben jó tempóban, agresszív támadó játékot bemutatva játszottunk, néhol szemre is tetszetős támadásokat vezetve, de sok lehetőséget elpuskázva. Második játékrészben csökkent az iram, nehezebben tudtuk feltörni a 10 emberrel védekező hazai csapatot, de így is magabiztos győzelmet arattunk. Folytatás jövő héten, hazai pályán a jobb erőkből álló Sárvár csapata ellen.

U19-es bajnoki mérkőzés, Sopron

SFAC 1900 SE - Credobus Mosonmagyaróvár 0-5 (0-3)

MTE U19: Reicher G. – Németh N., Bertalan D., Tál Zs.,Bertók R. – Gáncs B., Gaál-Horváth K. (Zömbik T.), Vingler Gy. – Bucsuházy B.,Szimhardt M., Schwartz M. (Svarda R.)

Edző: Horváth Csaba

Gólszerzők: Németh N., Szimhardt M., Schwartz M., Vingler Gy., öngól

Horváth Csaba, a MTE U19-es csapatának edzője: „Első félidőben jó felfogásban, gyorsan, kombinatívan és gólra törően játszottunk, csak a helyzetkihasználásunk nem volt megfelelő. Második félidőben sajnos kicsit kiengedtünk a saját magunk által diktált tempóból, ezért nem tudtunk nagyobb különbséggel nyerni.”

Az idei bajnokság első idegenbeli mérkőzését játszotta az U17-es korosztály a 2. fordulóban, ahol Sopronban vendégszerepelt, a SFAC 1900 SE csapata ellen. Nehezen indult a mérkőzés, sokáig tartani tudta magát a hazai alakulat masszív védekezésének köszönhetően, de végül a 25. percben sikerült feltörni a zárt falat Marekker révén, amit aztán további 5 találat követett a mérkőzés végéig. A hazaiak az egész mérkőzés során a biztonságra törekedtek, minden energiájukat a védekezésbe ölték, ami megnehezítette az óváriak dolgát a folyamatos támadásvezetések során, de végül teljesen megérdemelt győzelmet aratott a csapat.

U17 Regionális Bajnokság Észak-Nyugat 2. forduló

SFAC 1900 SE - Credobus Mosonmagyaróvár 0-6

Credobus Mosonmagyaróvár U17: Végh Cs. (Rigó D.) – Szabó Sz., Bogár B. (Horváth Á.), Wurm L. – Gősi B. (Debera O.), Baróti B. (Glaser L.), Kertész Á., Szenderák Sz., Marekker M. (Szabó M.) – Borsodi B. (Glaser L.), Tóth B. (Nádasi I.)

Edző: Borbély Attila

Gsz.: Borsodi, Baróti, Nádasi (2x), Marekker, Glaser

Borbély Attila, a Credobus Mosonmagyaróvár U17-es csapatának edzője: Számítottunk ellenfelünk stílusára, de még így is sokáig tartott mire sikerült az első találatot megszereznünk. A soproniak nagyon leszűkítették a területet a saját védekező harmadukban, amit nehezen sikerült eleinte megbontani, főleg annak köszönhetően, hogy a srácok kicsit türelmetlenek voltak labdabirtoklásban, és nem mozgatták meg kellően védekezésben az ellenfelet. Hasznos tapasztalatot szereztünk, hiszen meg kell tanulni egy ilyen taktikában játszó csapat ellen is eredményesen szerepelni és ez első ízben sikerült. A fiúk végig fegyelmezetten játszottak, uralták a mérkőzést, és az ellenfél 1-1 kontralehetőségét is higgadtan kezelték, így teljesen megérdemelték a 3 pontot.

Következő forduló: 2020.09. 12. / 12:00 - Credobus Mosonmagyaróvár – Sárvár FC (U17 Regionális Bajnokság Észak-Nyugat 3. forduló)