MTE 1904 hivatalos weblapján!

Hírek /

Pandur ollózott, Borsodi ötször csengetett, az U19 és az U17 is nyert

Szerző: Horváth Csaba, Borbély Attila | Dátum: 2020-09-28 19:39:02

Az U19-es bajnokság ötödik fordulójában Király SZE csapatát fogadtunk, és gyűjtöttük be az újabb három pontot. Végig irányítottuk a mérkőzést, de csak az első félidő végén sikerült megszerezni a vezetést egy jogos büntetőből, ami mellé egy piros lap is járt a vendégeknek. Második félidőben hamar szereztünk még három gólt, köztük egyet Pandur Gergő parádés ollózása nyomán. Ezután sajnos kicsit leült a mérkőzés, és a vendégek szépíteni is tudtak, de a kissé pontatlan támadó játék ellenére is magabiztos győzelmet arattunk.

U19-es bajnoki mérkőzés, Mosonmagyaróvár

Credobus Mosonmagyaróvár – Király SZE 4-1 (1-0)

MTE U19: Reicher G. – Németh N., Tál Zs.,Pandur G., Bertók R. – Gáncs B., Bölönyi B., Gaál-Horváth K. (Harkai L.) - Vingler Gy., Zömbik T. (Bucsuházy B.), Svarda R.

Edző: Horváth Csaba

Gólszerzők: Pandur G. (2), Zömbik T., Harkai L.

Horváth Csaba, a MTE U19-es csapatának edzője:„A mérkőzés úgy zajlott, ahogy szerettük volna, hatalmas labdabirtoklási fölényben voltunk, és óriási különbség volt a kialakított helyzetek számában is. Viszont bosszantó számomra, hogy a végén kicsit belealudtunk a mérkőzésbe, aminek következtében engedélyeztünk egy gólt a vendégeknek, ezen felül rengeteg olyan rossz döntést hoztunk a támadó zónában, amiket külön is gyakoroltunk a héten, hogy ilyen szituációkat hogyan kellene jól lejátszani. Javulnunk kell még ebben, és akkor még nagyobb különbséggel tudjuk megnyerni az ilyen meccseket.”

Ismét egy szombathelyi ellenféllel szemben léphetett pályára U17-es csapatunk, ezúttal hazai pályán fogadta a Király SZE csapatát a bajnokság 5. fordulójában. Csapatunk nagy határozottsággal kezdte meg a mérkőzést, és szebbnél szebb találatokkal sikerült is igazolni a mezőnyfölényt már az első félidőben, hiszen 5-1-es állással fordultak a csapatok a félidőben. A második játékrészre ugyan kissé visszaesett a teljesítmény, de a gólok így sem maradtak el és végül egy nagyon gólgazdag mérkőzésen, Borsodi vezérletével (aki egymaga 5x tudott a hálóba találni) magabiztosan tartotta itthon az óvári csapat a 3 pontot.

U17 Regionális Bajnokság, Észak-Nyugat 5. forduló

Credobus Mosonmagyaróvár – Király SZE 8-2

Credobus Mosonmagyaróvár U17: Végh Cs. (Rigó) – Szabó Sz., Bogár B., Wurm L. – Gősi B., Baróti B., Kertész Á. (Szabó M.), Szenderák Sz., Marekker (Debera) – Borsodi B. (Tóth), Nádasi I. (Glaser L.)

Edző: Borbély Attila

Gsz.: Baróti, Borsodi (5x), Szabó, Wurm

Borbély Attila, a Credobus Mosonmagyaróvár U17-es csapatának edzője: Az első félidő produkciója kifejezetten tetszett a csapat részéről, hiszen kellő agresszivitással, megfelelő mennyiségű és minőségű labda nélküli mozgással játszott a csapat amellett, hogy taktikailag is szervezettek tudtunk maradni. Jó volt látni, hogy a csapat képes volt folyamatosan nyomást gyakorolni az ellenfélre, mindezt tudatosan és csapatszinten kivitelezve, aminek meg is lett az eredménye a rúgott gólok tükrében.

Borsodi Bálint az U17-es csapat támadója

Következő forduló: 2020.09. 29. / 15:30 –MITE - Credobus Mosonmagyaróvár (U17 Regionális Bajnokság Észak-Nyugat 6. forduló)