Két gól, magabiztos győzelem

Szerző: | Dátum: 2021-08-22 20:46:48

A Credobus Mosonmagyaróvár az NB III Nyugati csoportjának 4. fordulójában a MOL Fehérvár FC második csapatát fogadta a Wittmann Antal Parkban. Varga László együtteséből Simita Gergő és Nacsa Péter hiányzott, Tóth László viszont újra bevethető volt.

Remek iramban kezdte meg a Credobus Mosonmagyaróvár a Fehérvár elleni mérkőzését. Az első félidő alatt több helyzetet dolgozott ki Varga László együttese, nyomás alatt tartva ezzel a vendégek kapuját. Fél óra elteltével még büntetőt is kiharcoltak a hazaiak, Jasarevicset buktatták a 16-oson belül. A 11-eshez Boros állt oda, ám rúgását Dala védeni tudta. 0-0-s állásról jöhetett a folytatás.

Az 53. percben a vezetést is megszerezte a Mosonmagyaróvár. Boros egy 25 méterről átvett labdát a kapu jobb oldalába bombázott. 1-0. A 93. percben aztán kontrából, egy Szegő-Popov összjáték után előbbi remekül rúgta ki a vendégek hálóját. 2-0. A végéig több gól már nem született. Összességében több helyzetet kialakítva és két fontos gólt lőve megérdemelten nyert a Mosonmagyaróvár.

A Credobus Mosonmagyaróvár jövő szombaton a MOL Magyar Kupa második fordulójában Zsámbékra látogat.

Credobus Mosonmagyaróvár – MOL Fehérvár II 2-0 (0-0)

Mosonmagyaróvár, 400 néző

Vezette: Szalai L.

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich – Debreceni, Deák, Czingráber, Jasarevic (Nagy K., 69.), D’Urso, Tóth M. (Tóth L., 64.), Horváth K., Illés (Szegő, 82.), Boros (Popov, 69.), Nagy Z. (Végh, 82.). Vezetőedző: Varga László

MOL Fehérvár II: Dala – Tóth A., Dénes (Rónaszéki, 46.), Tóth B. (Nyári, 62.), Houri, Berekali, Menyhárt (Babos, 46.), Fodor, Tóth T., Papp M., Dinnyés (Horváth B., 85.). Vezetőedző: Szalai Tamás

Gólszerzők: Boros (53.), Szegő (93.)

Varga László: - Jól kezdtük a mérkőzést, már az első félidőben több olyan helyzetet sikerült kialakítani, amelyből gól lehetett volna. Sajnos olyan periódusban vagyunk, ahol a pontos befejezések néha még elmaradnak, azon dolgozunk, hogy ez megváltozzon. Viszont igazi csapatként dolgoztunk ma a pályán, elégedett vagyok a fiúkkal, megérdemelten győztünk.

Szalai Tamás: - Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, nem is úgy játszottak a fiúk, ahogy megbeszéltük. Később összeraktunk magunkat, sokat köszönhetünk a remek kapusunknak is, fantasztikusan védett ma. Összességében azonban megérdemelten győzött a Mosonmagyaróvár, jobbak voltak nálunk.