Tatabányán játszott az U10-es és az U9-es csapat

Szerző: Szabados Gábor, Hajós Krisztián | Dátum: 2021-09-22 12:56:37

A Credobus Tehetségközpont U10-es és U9-es csapata a hétvégén Tatabányára látogatott az országos bajnokság Észak-Nyugati csoportjának második fordulójában.

Credobus Tehetségközpont U9 – Hajós Krisztián

„U9-es korosztályunk két csapattal játszott hétvégén, már a módosított lebonyolításban. Egy mérkőzés 2x10 perces volt, és kétszer játszottunk a csapatok ellen. Az ellenfeleink a Tatabánya SC, illetve a MOL Fehérvár FC voltak.

A Tatabánya ellen a csapatunk kiegyensúlyozottan játszott, a párharcokat nagy arányban megnyertük, játékfelépítésünket kiválóan hajtottuk végre, jól léptek vissza az elől játszó játékosok, bátran hoztuk fel a labdát. Számtalan helyzetet tudtunk kialakítani, de keveset fejeztünk be góllal. A befejezéseknél kapkodtak a játékosok, sok hiba volt az utolsó döntéseknél. Eredmények: első mérkőzést 4-1-re nyertük, második mérkőzés 0-0-ás döntetlennel ért véget.

A MOL Fehérvár FC ellen a csapat harcosan, elszántan játszott egy nagyon jó erőkből álló csapat ellen. Játékba jobb volt az ellenfelünk, viszont ezt tudtuk kompenzálni az agresszív védekezésünkkel, emberfogásunkkal. Góljaink többségét figyelmetlenségek miatt kaptuk, rögzített helyzetnél nem vettük fel időben az ellenfél játékosait. Eredmények: első mérkőzést 2-1-re veszítettük el, a második mérkőzést 5-3-ra.

Összességében elégedett vagyok a csapattal, a hozzáállásukkal és a játékukkal. Örülök, hogy ilyen bajnokságban tudunk részt venni, ezek a mérkőzések fogják a játékosok fejlődését segíteni a jövőben.”

Credobus Tehetségközpont U10 - Szabados Gábor

„A második fordulót Tatabányán rendezték, ahol a mi csapatunk mellett a házigazda Tatabánya és MOL Fehérvár csapatai szerepeltek. Az előző fordulóhoz képest annyi változást történt, hogy mindegyik csapat kétszer játszott egymással, és a mérkőzések időtartam rövidült 4x15 perc helyett 2x12 perc lett a játékidő. Ezúttal tompábbnak éreztem a csapatot, leginkább támadásban. A párharcokban továbbra is erősek voltunk, viszont a kapu előtti játékhelyzet felismerésében és kivitelezésében sokat kell fejlődnünk.