Féltucat góllal nyertük meg a Sopron elleni megyei rangadót

Szerző: | Dátum: 2021-10-31 16:19:29

A legutóbbi hat bajnokiját egyaránt megnyerő Credobus Mosonmagyaróvár a Sopront fogadta az NB III Nyugati csoportjának megyei rangadóján.

A 6. percben Szalka ugrott ki a leshatáron, és a tizenhatoson belül buktatták. A megítélt büntető Debreceni lőtte a kapuba, úgy hogy a labda a kapufát is érintette. 1-0. A 27. percben Borossal szabálytalankodtak a büntetőterületen belül. Ezt a tizenegyest is Debreceni vállalta magára, és ezt is magabiztosan értékesítette. Debreceni már kilenc gólnál jár az idényben. 2-0. Hét perc múlva Tóth László, Nagy Kevin és Szalka Dominik összjátéka után utóbbi középre passzolta a labdát, ahol Illés a kapust és a védő is elfektette, majd a hálóba lőtt. 3-0. A 47. percben egy indítás után Boros tört kapura, aki megverte a védőjét, majd Horváth Brúnó mellett a hálóba passzolt. 4-0. A 60. percben egy jobb oldali akció után Szalkához került a labda, aki egy átvétel után ballal, nagy erővel bombázott a kapu közepébe. 5-0. Öt perc múlva Szalka kapott labdát a tizenhatoson belül, ahol négy védő vette körbe. Végül Tóth Adrián csak szabálytalanság árán tudta megállítani az MTE támadóját, így jöhetett a harmadik hazai büntetőt, amit Boros értékesített, megszerezve ezzel a tizenkettedik gólját a szezonban. 6-0. A 89. percben egy csúnya belépő után a játékvezető egyből piros lappal kiállította Sipos Bencét. A Credobus Mosonmagyaróvár a játék minden elemében felülmúlta a Sopront, így megérdemelten győzött, ezzel pedig zsinórban a hetedik sikerét aratta a bajnokságban.

Varga László együttes a következő fordulóban a Pápa vendége lesz.

Fotó: kisalfold.hu

Credobus Mosonmagyaróvár – SC Sopron 6-0 (3-0)

Mosonmagyaróvár, 300 néző.

V.: Kubicsek Máté

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich – Czingráber (Bokor, 66.), Debreceni, Deák, Jasarevic (Simita, 61.), Tóth L. (Tóth M., 61.), Végh B. (D’Urso, 50.), Nagy K., Illés, Szalka, Boros G. (Popov, 66.). Vezetőedző: Varga László

Sopron: Horváth B. – Harangozó, Sipos, Jakab D. (Gere, 46.), Baranyai, Krizsontis (Füleki, 79.), Jakab G. (Tóth A., 46.), Csomós (Bokán, 46.), Pető, Holzmann, Kustor. Edző: Mátyus János

Gsz.: Debreceni (6., 27. - mindkettőt büntetőből), Boros (47., 65. - a másodikat büntetőből), Illés (34.), Szalka (60.)

Piros lap: Sipos Bence (89.)

Varga László: - A korai gól megnyugtatta a csapatot. Örülök, hogy a második félidőben rá tudtunk tenni még egy lapáttal és jól, valamint látványosan játszva magabiztos sikert arattunk. A srácok és a szakmai stáb sokat dolgozik azért, hogy jöjjenek a győzelmek, nagy öröm, hogy ennek megvan az eredménye.