Megint győzött, így féltávnál az élen áll a Credobus Mosonmagyaróvár!

Szerző: | Dátum: 2021-11-28 16:15:42

A legutóbbi tíz bajnokiját megnyerő listavezető Credobus Mosonmagyaróvár a sereghajtó Andráshidát fogadta. Már a találkozó elején szembetűnő volt a két csapat közti minőségbeli különbség. Varga László együttese sorra vezette a veszélyes támadásokat, de a vezetést csak az első félidő hajrájában sikerült megszerezni. A 36. percben egy pompás támadás végén a bal oldalon meginduló Nagy Kevin Boroshoz passzolt, aki Szalka elé talált. Az MTE támadója 11 méterről lőtt a hálóba. 1-0. A 61. percben Jasarevic rúgták fel a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőnél Debreceni elküldte a kapust balra, a labdát pedig a jobb alsó sarokba lőtte. 2-0. A 79. percben a csereként beállt Pataky rántotta le az egyik mosonmagyaróvári játékost, amiért a játékvezető újabb büntető ítélt. Ezt Boros váltotta gólra, aki higgadttan a kapu jobb oldalába lőtt, ezzel megszerezte a tizennegyedik gólját a szezonban. 3-0. A 86. percben Szegő jobb oldali szögletét Debreceni 10 méterről fejelte az andráshidai kapuba. Ezzel az MTE csapatkapitánya Boroshoz hasonlóan már tizennégy gólnál jár. 4-0.

A nehéz, sáros talajon lejátszott mérkőzésen a Credobus Mosonmagyaróvár teljesen megérdemelten győzött, ezzel pedig zsinórban a tizenegyedik sikerét aratta. Ebben az idényben egy csapat sem tudott ilyen hosszú győzelmi sorozatot produkálni a magyar labdarúgás első három osztályában (NB I, NB II, NB III).

A Credobus Mosonmagyaróvár az év utolsó mérkőzésén a Kaposvárt fogadja. A találkozót december 5-én, 13 órakor rendezik.

Credobus Mosonmagyaróvár – TARR Andráshida SC 4-0 (1-0)

Mosonmagyaróvár, 200 néző.

V.: Gál Péter

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich – Bokor, Debreceni, Bohner, Jasarevic (Simita, 73.), Tóth L. (D’Urso, 83.), Végh B., Nagy K. (Horváth K., 76.), Illés (Szegő, 73.), Szalka (Popov, 76.), Boros G. Vezetőedző: Varga László

Andráshida: Kálovits – Fábián, Szinay, Pajor (Bakó, 82.), Szabó M., Péntek, Kalamár, Czene (Bertalics, 78.), Dömötörfy (Czotter, 65.), Czafit (Temlén, 78.), Vass Gy. (Pataky, 65.). Vezetőedző: Dobos Sándor

Gsz.: Szalka (36.), Debreceni (61., 86. – az elsőt büntetőből), Boros (79. - büntetőből)

Varga László: - Nehéz talajú pályán, magabiztos győzelmet arattunk. Nagyon sok szép támadást vezettünk, és ha a befejezéseknél higgadtabbak vagyunk, akkor nagyobb is lehetett volna a különbség. Elégedett vagyok a csapat teljesítményével.