MTE 1904 logo

Üdvözöljük a CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR és az
MTE 1904 hivatalos weblapján!

Hírek /

Félévértékelés 1. rész: Horváth Csaba és az U19

Szerző: Horváth Csaba | Dátum: 2022-01-10 22:52:11

Horváth Csaba, a Credobus Tehetségközpont U19-es csapatának edzője: Egész nagypályás szekciónkat felborította az a tény, hogy gyakorlatilag kettővel több csapatot kellett kialakítani a nyári holt idényben. Most először indítottunk U16-os csapatot, bár oda nem kellett sok játékost igazolni a nyáron, de így szinte senkit nem tudtunk felhozni az U17-es csapathoz. Ráadásul, mivel a 16 éveseink a regionális kiemelt bajnokságban indulhattak el, némi prioritást élveztek az U17-tel és U19-el szemben, elvégre valamivel erősebb versenysorozatban léphettek pályára. Ezen felül, mivel a B csapatunk feljutott a megyei I. osztályba, ezért egy teljesen új csapatot kellett létrehoznunk, a tavalyi második együttesből szinte senki nem maradt a csapat tagja. Ráadásul ott van egy olyan szabály, hogy 21 évnél idősebb játékosból maximum 4-et lehet nevezni egy mérkőzésre, ezért az igazolás sem volt könnyű dolog, az utánpótlás csapatból kellett kipótolni a felnőtt együttest. Ennek következtében az U19 és U17 egész évben együtt edzett (mármint azok, akik nem a B csapattal készültek), hiszen létszám gondok miatt semmi értelme nem lett volna külön venni a két korosztályt. Tudtuk előre, hogy ez az év ilyen nehéz lesz, sokszor lesznek gondjaink a csapatok kiállításával, és valóban, a logisztika jelentette a legnagyobb nehézséget hétről hétre. Sok játékos szerepelt szinte párhuzamosan két csapatban, voltak, akik háromban is, ez fizikálisan és szellemileg is megterhelő.

Ezen felül hatalmas nehézséget jelentett szakmailag, hogy a játékosok olyan társakkal gyakoroltak hétközben, akikkel nem egy csapatban szerepeltek a bajnoki mérkőzések többségén, annak ellenére, hogy ugyanazt a játékrendszert, ugyanazt a játékstílust követte az U17-es és az U19-es csapat. 11 utánpótlás korú játékosunk készült a szezon során a B csapattal állandó jelleggel, nyílván közülük voltak visszajátszók az U19-be, négyen még az U17-be is befértek korosztály szerint, de ők nem gyakorolhattak közösen azokkal, akikkel együtt pályára léptek az utánpótlás mérkőzéseken. Ahogy eddig is, nálam továbbra is a fejlődésen van a fő hangsúly az utánpótlásképzésben, és azzal, hogy ezek a fiatalok a felnőttek között készülhetnek és játszhatnak egy erős amatőr bajnokságban, az ő fejlődésüket segíti, sokkal jobban, mintha a korosztályukkal edzenének. Árnyoldala viszont ennek, hogy csapat taktikát egész fél év során nem lehetett gyakorolni az ifiben. Ezen felül folyamatosan fenn kellett tartani a tűzet az utánpótlásban maradt játékosokban is, igaz, most biztosan nehézségként élik meg, hogy sok társuk a felnőttekkel készül és nem velük közösen, hosszútávon ez az ő fejlődésüket is szolgálja, nekik is új lehetőségeket nyit meg a következő években a B csapatban való szereplés. Emellett pedig, amikor nem egy napon játszott az U19 és az U17, akkor a fiatalabbakat is igyekeztem minél többet játszatni az ifjúsági bajnokságban, hiszen mégis többet fejlődhetnek, ha idősebbek között is megmérettetik magukat. Ezt a fajta káoszt valakik jobban tudták kezelni, és könnyebben idomultak a szokatlan körülményekhez, másoknak ez nehezebben ment. Már nyáron kijelentettem, hogy egész fél év alatt nem lesz két olyan mérkőzés, ahol csak megközelítőleg is hasonló kezdőcsapattal fogunk tudni kiállni, ez a jóslatom be is igazolódott. Összesen 28 játékos lépett pályára az U19-es bajnokságban 14 mérkőzés alatt, ami kiemelkedően magas szám, és természetesen ez az összeszokottság rovására ment. Szakmailag sem könnyű feldolgozni a játékosoknak, hogy minden héten más társakkal szerepelnek egy csapatban, mentálisan meg különösen nem. Persze szakmailag is voltak hibák ennek következtében, többször érezni lehetett az összeszokottság hiányát, de mégis a mentális részt kezelték néhányan nehezebben, főleg a fiatalabbak közül, ez persze érthető, és számítani lehetett rá, hogy így lesz.

Mindezek ellenére parádésan szerepelt az U19-es csapat a bajnokságban, hiszen idén is a tabella elejéről várhatjuk a folytatást, majdnem tökéletes félévet zártunk. Veretlenül, 13 győzelem mellett egyetlen döntetlent értünk el, és 5 ponttal előzzük meg a második helyezett Király SE csapatát, hat ponttal a harmadik SC Sopront. És mindezt úgy értük el, hogy megközelítőleg sem tudtunk kiállni a legjobb csapatunkkal egyetlen mérkőzésen sem, hiszen több fiatal is alapembernek számított az ősz során a B csapatban, így ők nem nagyon játszottak már az utánpótlásban. Az, hogy ilyen körülmények mellett is ennyire domináns teljesítményt nyújtottunk, mindenképp pozitív meglepetés. Persze segített ebben, hogy a csapat magja dolgozott már velem, a játékosok tudták, hogy mik az elvárásaim, milyen játékot várok el a csapattól. Csak az újakat, fiatalabbakat, illetve a B csapatból visszajátszókat kellett helyesen bele illeszteni a már meglévő és jól működő rendszerbe.

A pontterméssel tehát teljes mértékben elégedettek lehetünk, összehasonlításképpen, tavaly ősszel a megszerezhető pontok 92%-át gyűjtöttük be, tavasszal viszont csak 78%-át, ami a visszaeséstől függetlenül még mindig kiemelkedő. Idén viszont 95%-os teljesítményt nyújtottunk, egyetlen döntetlen miatt nem zártunk tökéletes fél évet. Ami a lőtt és a kapott gólokat illeti, ott azért van némi hiányérzetem, de biztos vagyok benne, ebben nagyban közrejátszanak az eddig leírt nehézségek, a több csapatban való edzés és mérkőzés, az összeszokottság hiánya. 14 mérkőzésen 68 gólt szereztünk, ami 4,9-es mérkőzésenkénti átlagot jelent, ez a második legtermékenyebb félévünk az elmúlt 4 idényt tekintve. Kapott gólokban idén is szerettük volna 1 gól/mérkőzés átlagot hozni, ez sajnos nem sikerült, ha tavasszal kicsit jobban tudjuk függetleníteni magunkat a körülményektől, és jobban összeszokik a csapat, akkor ezt is tudjuk javítani, úgy érzem.

 

Összességében elmondható, hogy elégedettek lehetünk a mögöttünk hagyott fél évvel, eredményes, domináns játékot nyújtottunk és egyértelműen kiemelkedtünk a bajnokságból. A fejlődésen, az egyéni és posztképzéseken volt talán a legfőbb hangsúly, a csapat taktika egy picit a háttérbe szorult a nehézségek miatt, de így is hatékony és sikeres őszt teljesítettünk.

Tabella

1.NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC55
2.ETO FC GYŐR48
3.VASAS FC48
4.SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA45
5.HR-RENT KOZÁRMISLENY42
6.GYIRMÓT FC GYŐR35
7.SOROKSÁR SC34
8.AQVITAL FC CSÁKVÁR33
9.BUDAPEST HONVÉD33
10.KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC33
11.SZOMBATHELYI HALADÁS33
12.FC AJKA31
13.BVSC-ZUGLÓ30
14.BUDAFOKI MTE27
15.PMFC27
16.BFC SIÓFOK24
17.TISZAKÉCSKEI LC19
18.CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR11

Elérhetőség

H-9200 Mosonmagyaróvár, Wittmann Antal Park 1.
Telefon: +36 96/576-377
E-mail:


CREDOBUS Mosonmagyaróvár - MTE1904 az Instragramon

Fő támogatónk

Credo autóbuszok - Kravtex-Kühne Csoport - Credo Bus and Coach

Szerencsejáték Zrt. - TIPPMIX

További támogatóink

I <3 Mosonmagyaróvár

Szabó és Társa Belsőépítészeti Kft. Óvár Építőipari Kft. FÉM-FLEX Épületgépészeti és Fémipari Kft. Opel Autentik Mosonmagyaróvár FRESHPOINT Kft. Alcufer Kft. Park Mosonmagyaróvár

Virágzó Közösség - 2019 - Mosonmagyaróvár Városüzemeltető és Fenntartó Kft Telenit Kft. - LED-es eredményjelzők, videótáblák, kivetítők, sebességmérők gyártása. STRABAG Magyarország Fazekas Kft. Flexeffect Kft. Barna Útépítő Kft. Atlas-Sport Kft. Augsberger UFM ARÉNA Mosonmagyaróvár

Sitemap & Facebook

2016-2020 © MTE 1904 - A weboldal teljes tartalma szerzői jogi védelem alatt áll. Minden jog fenntartva.

A weboldalt tervezte és készítette: Ozsvár Zsolt e.v.