Hírek /
Félévértékelés 8. rész: Horváth Tamás és az U19-es lány csapat
Szerző: Tóth-Toki Gábor, Horváth Tamás | Dátum: 2022-01-19 08:56:22
Horváth Tamás a Credobus Mosonmagyaróvár Lány U19-es edzője:
"Női csapatunk a 2021-22-es bajnokságban a Lány Regionális U19-es Nyugati csoportban vesz részt. Nyáron nagy átalakulás történt. Hét játékos távozott, hárman az Eto-ba, ketten Pápára igazoltak NB II-be, utóbbiak már nem fértek be a korosztályba, ketten pedig befejezték a labdarúgást. Teljesen új csapatot kellett építeni. Létszámot és minőséget is pótolni kellett. Tudtunk igazolni a távozók helyére játékosokat, akik többségében kispályás bajnokságban szerepeltek. Mivel ők nagypályán még nem játszottak, így számukra ez a félév a tanulással telt el. Sikerült két rutinos játékost igazolni az ETO csapatától."

A bajnokságban 11 csapat közül jelen pillanatban a 8.helyen vagyunk, ami az előzményeket ismerve elfogadható.

3 győzelem, 2 döntetlen, 5 vereség a mérleg, így 11 pontot szereztünk. A rúgott gólok száma 26, sajnos a kapott gólok száma 50. Az elért góloknak több, mint a felét Horváth Cinti (9) és Zsédely Réka (7) rúgták. Ezenkívül Kovács Ingrid (4), Ladányi Odett, Süly Imola és Kardos Cintia egy-egy gólt szereztek. Hármat pedig ajándékba kaptunk mivel a Kaposvár nem tudott eljönni a meccsre.

"Célunk az átigazolási időszakban megerősíteni a jelenlegi keretet. A tavaszi mérkőzéseken pedig minél több pontot szerezni."
Tabella
| 1. | CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR | 66 |
| 2. | BICSKEI TC | 64 |
| 3. | VSC 2015 VESZPRÉM | 53 |
| 4. | ETO AKADÉMIA | 47 |
| 5. | PUSKÁS AKADÉMIA FC II. | 45 |
| 6. | BUDAÖRS | 43 |
| 7. | KOMÁROM VSE | 41 |
| 8. | III. KER. TVE | 39 |
| 9. | ÉRDI VSE | 37 |
| 10. | FC SOPRON | 30 |
| 11. | ÚJPEST FC II. | 25 |
| 12. | DOROGI FC | 26 |
| 13. | BALATONFÜREDI FC | 24 |
| 14. | SZOMBATHELYI MÁV HALADÁS VSE | 22 |
| 15. | KELEN SC | 19 |
| 16. | GYIRMÓT FC GYŐR II. | 19 |
Elérhetőség
H-9200 Mosonmagyaróvár, Wittmann Antal Park 1.
Telefon: +36 96/576-377
E-mail: