Biztosan dobogós U17-es futsalcsapatunk

Szerző: Pozsonyi Márk | Dátum: 2022-03-07 12:25:55

Két, alapvetően gyirmóti 2005-ös születésű játékosokra épülő futsalcsapattal találkozott az elmúlt két hétvégén U17-es csapatunk. A Ménfőcsanak elleni, hazai találkozón fordulatos első félidőt követően döntetlenre álltak a felek, kapusunk sérülését követően, mezőnyjátékossal a kapuban azonban nem tudtuk tartani az addig is enyhe mezőnyfölényben játszó vendégekkel a lépést és háromgólos vereséget szenvedtünk.

A Pázmándfalu elleni, idegenbeli találkozón gyorsan kétgólos hátrányba kerültünk, de rendkívül koncentrált és harcias játékkal még a szünet előtt fordítani tudtunk, majd újabb találatunkat követően magabiztosan őriztük kétgólos előnyünket. Ellenfelünk mindent megpróbált, kapusukat lehozva, 5:4 ellen támadtak a mérkőzés utolsó perceiben, egy üreskapus góllal azonban végleg eldöntöttük a három pont sorsát.

A futsalbajnokság felsőházát ezzel győzelemmel zártuk, a többi csapat hátralévő mérkőzései előtt jelenleg annyit tudunk biztosan, hogy a harmadik helynél hátrébb nem végezhetünk.

Megyei Futsal U17, Felsőház:

Credobus Tehetségközpont – Ménfőcsanak ESK 5-8 (3-3)

Gólszerzők: Leszkovich, Nádasi, Wurm, Gősi, Mogyorósi

PázmándfaluKSE – Credobus Tehetségközpont 2-5 (2-3)

Gólszerzők: Nádasi (2), Kovács F., Leszkovich, Erdős

Pozsonyi Márk, a Credobus Tehetségközpont U17-es futsalcsapatának edzője: „Hosszú futsalszezon végére értünk, amelynek túlnyomó részében kiváló játékot mutattak a fiúk. Bízom benne, hogy hasznát tudták venni ezeknek a megmérettetéseknek és a kreatív támadójáték, valamint a fegyelmezett védekezés egyes elemeit a nagypályás mérkőzéseken is viszontlátjuk. Az elmúlt évek legerősebb mezőnye jött össze az U17-es korosztályban, így komoly fegyvertény, hogy dobogós helyen sikerült végezniük.”