Győzelem az NB I-ből megerősített Gyirmót II ellen

Szerző: | Dátum: 2022-04-17 20:08:09

A 22 bajnoki óta veretlen Credobus Mosonmagyaróvár a Gyirmót második csapatát fogadta húsvét vasárnap. Debreceni Andrásnak letelt az eltiltása, így visszatért a kezdőcsapatba. A gyirmóti kezdőben hét(!) olyan játékos kapott bizalmat, aki pénteken ott volt a Debrecen elleni NB I-es mérkőzés keretében, köztük Radics és Herjeczki pályára is lépett a Loki ellen.

A 29. percben Horváth Kevin bal oldali szögeltét Végh Bence csúsztatta meg, a hosszú érkező Boros Gábor pedig közelről a kapuba passzolt. 1-0. A 90. percben Simita passzolt Szegőhöz, aki egy gyönyörű csellel becsapta Lázárt és Széles, majd 12 méterről a rövid alsóba lőtt. 2-0.

A második félidőben a játékvezető Szalka buktatásánál tévesen továbbot intett, majd a sárga lapok elmaradás és rossz időben való alkalmazása borzolta a kedélyeket a pályán, és azon kívül is. A Credobus Mosonmagyaróvár gyenge játékvezetés mellett is megérdemelten győzött az alaposan megerősített Gyirmót II ellen. Az MTE a következő fordulóban a Kelen otthonában lép pályára.

Credobus Mosonmagyaróvár – Gyirmót FC Győr II 2–0 (1-0)

Mosonmagyaróvár, 400 néző

V.: Iványi G.

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich - Czingráber, Debreceni, Deák, Horváth K. (Nagy K., 64.), Végh B., Tóth L., Simita, Szalka (D’Urso, 85.), Boros G. (Szegő, 85.), Nagy Z. (Illés, 66.) Vezetőedző: Varga László

Gyirmót II: Hársfalvi – Major, Lázár, Széles, Jakab (Béli, 46. (Somogyi-Bakos, 89.)), Radics, Wágenhoffer (Bagó, 71.), Ominger (Babayigit, 89.), Kovács D., Herjeczki, Mayer Á. Edző: Polyák Gábor

Gólszerzők: Boros (29.), Szegő (90.)

Varga László: - Büszke vagyok a srácokra, mert egy alaposan megerősített Gyirmótot sikerült legyőznünk. Nehéz három mérkőzésen vagyunk túl, de sikerült mindhárom meccsünket megnyerni, ami komoly fegyvertény.

Polyák Gábor: - A játékunk sokáig működött, de az óváriak első góljánál nagyot hibáztunk. Gödörben vagyunk, de remélhetőleg a következő két hazai meccsen tudunk majd javítani.