MTE 1904 hivatalos weblapján!

Hírek /

Győzelem az ETO Akadémia elleni rangadón

Szerző: | Dátum: 2022-05-01 09:31:25

Az éllovas, 24 mérkőzés óta veretlen Credobus Mosonmagyaróvár a negyedik helyezett ETO Akadémiát fogadta április utolsó napján. Az óvári kezdőcsapatba bekerült a győri nevelés Illés Dávid. A vendégek kezdőjében egy 16, egy 17, és két 18 éves játékos is lehetőséget kapott.

Gyorsan megszerezte a vezetést az fekete mezes MTE. Tóth László jobb oldali szögletét a rövidre érkező Végh Bence fejelte védhetetlenül a bal felső sarokba. 1-0. A 4. percben Szalka passza után Czingráber 28 méterről vállalkozott lövésre, ami egy győri védőn irányt változtatott, és a hosszúba pattant. 2-0. A 12. percben Heinrich ívelt Illéshez egy labdát, aki remek ütemben ugratta ki Szalkát a leshatáron. Az óvári támadó a tizenhatoshoz érve visszapasszolta a labdát Illésnek, aki 6 méterről a kapuba gurított. 3-0. A 44. percben Végh Bence ívelt Simitához, akinek a bepasszolt labdájába rosszul ért bele Tullner, így az a hálóba pattant. 4-0. Az 59. percben Deák felívelését Boros fejelte az ETO kapujába. 5-0. A 92. percben Nagy Zoárd tökéletes ütemben ugratta ki Szegőt, aki 8 méterről a jobb alsóba lőtt. 6-0. A Credobus Mosonmagyaróvár megérdemelt győzelmet aratott a fiatalokkal felálló ETO ellen. A mérkőzés az első tizenöt percben eldőlt, igaz a második félidőben a cseréknek köszönhetően feljavult a vendégek játéka.

Az MTE a hétközi fordulóban Sopronba látogat.

Credobus Mosonmagyaróvár – ETO Akadémia 6-0 (4-0)

Mosonmagyaróvár, 350 néző

V.: Muhari

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich - Czingráber, Debreceni, Deák, Horváth K. (Nagy K., 46.), Végh B. (D’Urso, 46.), Tóth L. (Tóth M., 57.), Simita, Szalka D. (Nagy Z., 57.), Illés, Boros G. (Szegő, 61.). Vezetőedző: Varga László

ETO: Pálfi – Szabados (Deákovits, 63.), Tullner, Vidnyánszky Á., Tamás K., Szabó T., Tóth R. (Karvaj, 77.), Szalka M. (Hanzli, 46.), Vidnyánszky M. (Múcska, 63.), Farkas B., Erdei. Vezetőedző: Király József.

Gsz.: Végh B. (2.), Czingráber (4.), Illés (12.), Tullner (44. - öngól), Boros (59.), Szegő (92.)

Varga László: - A korai gólok megadták a mérkőzés alaphangját. Helyenként látványosan játszva, szép gólokat szerezve tudtuk legyőzni a fiatal ETO-t. Ellenfelünk a második félidőre feljavult, de örülök, hogy így is növelni tudtuk a góljaink számát.

Király József: - Nagyon fiatal csapattal érkeztünk Mosonmagyaróvárra, és ma nem tudtuk felvenni a versenyt a hazaiakkal. Ellenfelünk gyakorlatilag húsz perc alatt lerendezte a mérkőzést. Minden csapat életében vannak rossz napok, nekünk ez a mai volt ilyen. Ettől függetlenül sportemberek vagyunk, szerencsére szerdán újra bajnoki meccset játszhatunk, ahol tudunk javítani.