Végh Bence büntetőivel fordított, és győzött a Mosonmagyaróvár

Szerző: | Dátum: 2022-08-07 21:23:10

A Credobus Mosonmagyaróvár az Ajkát fogadta a szezon első hazai mérkőzésén. Varga László, a Credobus Mosonmagyaróvár vezetőedzője három helyen változtatott a kezdőcsapaton: Horváth Kevin, Illés Dávid és Nagy Zoárd helyére Nagy Kevin, Sajbán Miklós és Boros Gábor került be. Kis Károly egy kényszerű változtatást eszközölt a Dorog elleni győztes találkozóhoz képest: a súlyos sérülést szenvedő Zsolnai Richárd helyett Sejben Viktor kezdett.

A 33. percben Kenderes bal oldali beadásra Szarka érkezett üresen. Az Ajka támadója a labdához nem ért hozzá, de a mozgásával megzavarta Heinrichet, így szerencsés góllal szerzett vezetést a vendég csapat. 0–1. A 62. percben Illés esett el a tizenhatoson belül Jagodics szorításában, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Végh Bence laposan a bal alsóba lőtte. 1-1. A 77. percben Horváth Kevin bal oldali beadását Simita tette volna középre, de ebbe kézzel ért bele az egyik ajkai védő, amiért a játékvezető ismét büntetőt ítélt. A tizenegyest megint Végh Bence végezte el és nagy erővel a jobb felsőbe lőtt. 2-1.

A Credobus Mosonmagyaróvár három szezon szünet után jutott vissza az NB II-ben. Varga László együttese a szerencsétlen Tiszakécske elleni vereség után jól kezdte a mérkőzést, majd a Dorog 3-0-ás legyőzésével rajtoló Ajka átvette az irányítást, és egy szerencsés góllal a vezetést is megszerezte. A csapatok igyekeztek támadólag fellépni, de így is ritkán forogtak veszélyben a kapuk az első félidőben. A folytatásban Varga László cseréi lendületet hoztak a mérkőzésbe, és bár a játék mosonmagyaróvári oldalon még nem volt annyira látványos, de ezt sikerült akarással kompenzálni. Hullámzó mérkőzésen a nagyot küzdő Mosonmagyaróvár talán egy kis szerencsének is köszönhetően tudta otthon tartani a három pontot. Végh Bence második NB II-es mérkőzésén rögtön duplázni tudott, ráadásul a büntetőket higgadtan értékesítette. A hajrában az Ajka mindent megtett az egyenlítésért, de ez nem jött össze.

Fotó: Mészely Réka/Kisalföld

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–FC AJKA 2–1 (0–1)

Mosonmagyaróvár, MTE 1904 Sporttelep, 500 néző.

Vezette: Kovács Imre (Ring Kevin, Nagy Viktor)

Mosonmagyaróvár: Heinrich – Gáncs, Czingráber, Debreceni, Deák, Nagy K. (Horváth K., 76.) – Tóth L. (Simita, 58.), Végh B. (Papp, 83.), Sajbán M. (Illés D., szünetben) – Szalka, Boros G. (Nagy Zoárd, 58.). Vezetőedző: Varga László

Ajka: Horváth D. – Szűcs K., Jagodics B., Tar, Csemer – Tóth G. – Csizmadia Z. (Gaál, 80.), Kenderes Z. (Vogyicska, 71.), Sejben (Dragoner, 71.), Doncsecz (Berzsenyi, szünetben) – Szarka Á. Vezetőedző: Kis Károly

Gólszerző: Végh B. (63., 78., mindkettő büntetőből), ill., Kenderes (33.)

Varga László: - Egy picit megnehezítettük a saját dolgunkat, hiszen az Ajka az első helyzetéből megszerezte a vezetést. Kicsit hullámzó volt a játék képe, de óriásit harcoltunk, és remélem, hogy ezzel a győzelemmel megérkeztünk a másodosztályba. Ha sikerül ilyen elszántsággal tovább dolgoznunk, akkor szép sikereket érhetünk el.

Kis Károly: - Nem érdemeltünk vereséget, sőt a győzelemre is reális esélyünk volt.