Összefoglaló: Békéscsaba 1912 Előre–Credobus-Mosonmagyaróvár 2–0 (0–0)

Szerző: Kostorják Zsolt | Dátum: 2017-08-24 16:38:54

Békéscsaba 1912 Előre–Credobus-Mosonmagyaróvár 2–0 (0–0)
Békéscsaba, 600 néző. V.: Ducsai.

Békéscsaba:  Ribánszki – Kiss, Dlusztus, Mészáros, Pilán (Ilyés, 35.) – Nagy, Király, Eszlátyi, Szatmári, Urbin (Gránicz, 60.) – Birtalan (Gyurján, 65.). Vezetőedző: Boér Gábor.

Mosonmagyaróvár:  Tarczy – Huszárik, Szépe, Szpirulisz, Juhász – Kovács (Kószás, 46.), Vágó, Lőrinczy (Kapacina, 75.), Zsigmond (Katona, 38.) – Bartos, Tóth. Vezetőedző: Várhidi Péter.

Gsz.:  Szatmári (56.), Gyurján (80.).

A hazai mezőnyfölény volt jellemző az egész mérkőzésre, az első félidőben ezt nem tudta gólra váltani a hazai csapat. A második játékrészt kicsit jobban kezdte a Mosonmagyaróvár, az 56. percben mégis egy csabai támadást követően Szatmári kapott egy keresztpasszt,  jobb oldalról befelé cselezett és 8 méterről Tarczy a hálóbjába bombázott. 1–0. A gól megnyugtatta a csabaiakat, átlövésekkel próbálkoztak, amelyek nem vezettek eredményre, mígnem a 80. percben Szatmári játszotta meg Gyurjánt, aki egy cselt követően 20 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 2–0.

A mezőnyfölény gólokban is megmutatkozott, így megérdemeltnek mondható a hazai győzelem.

Boér Gábor Békéscsaba vezetőedző: – Az egész mérkőzést mi irányítottuk, már az első félidőben sok lehetőséget dolgoztunk ki, amelyek kimaradtak. A második félidőben megtört a jég és sikerült gólra váltanunk helyzeteinket.

Várhidi Péter Credobus Mosonmagyaróvár Vezetőedző:: – A Békéscsaba úgy állt hozzá a hazai találkozóhoz, ahogy kell. Ebben a játékvezető is partner volt, „beledöngöltek bennünket a talajba". Fiatal csapatunk van, készülünk tovább és hazai környezetben bizonyítani szeretnénk.