Összefoglaló: Credobus Mosonmagyaróvár- Békéscsaba 3-0

Credobus Mosonmagyaróvár: Somogyi-Kozma,Vágó,Forgács,Darázs-Winkler A,Zsirai,(Maly87.)Kovács Á,Eszlátyi(Stieber 68.)-Szabó V(Bartos84.)-Jelena

edző: Tóth András

Békéscsaba: Ribanski-Pilán,(Máris 43.)Nagy S,Vicián,Mészáros-Mezei, Király,Lustyik(Uram 54.)-Hursán,(Zahorán 46.)Urbin,Szatmári

edző: Boér Gábor

Az első félidő gólhelyzet nélkül zajlott, egészen a 39. percig, amikor Eszlátyi bal oldali beadását a középen érkező Szabó V a védőket megelőzve a hálóba passzolta 1-0 az MTE javunkra.

A 44. percben növeltük előnyünket. Mintaszerű támadást vezettünk, Winkler indította Jelenát a jobb oldalon, Jelena középre passzolt, Szabó V ismét jókor érkezett, és higgadtan értékesítette a helyzetet 2-0 a javunkra.

54. A vendégek kapusa Ribánski a tizenhatoson kívül buktatta Eszlátyit, amiért a játékvezető kiállította a békéscsabai kapust. Uram állt a kapuba.

A megítélt szabadrúgást Jelena lőtte kapura, a labda kipattant Uramról Zsirai elé, aki óriási helyzetben fölé lőtt.

64. A vendégek jobb oldalról lőhettek szögletet, a beadást Viczián a felső lécre fejelte.

70. Kovács Á ugratta ki nagyszerű labdával a mélységből jobb oldalon felfutó Kozmát, aki a hosszú sarokba lőtt 3-0.

Az csapatunk végig türelmesen szervezetten, taktikusan játszott, így teljesen megérdemelten nyertünk, a jó pozícióban lévő Békéscsaba ellen, és sikeresen visszavágtunk az őszi első fordulóban elszenvedett vereségért.

Boér Gábor:

Szégyellem magam a játékosok helyett is. Ma kiütközött játékoskeretünk minőségi hiánya. Amit az első tíz meccsen felépítettünk, azt az utolsó tíz mérkőzésen leromboltuk.

Tóth András:

Nagyon türelmesen, okosan, és nagy szívvel játszottunk. Büszke vagyok a csapatra, ismét megmutattuk, hogy több van bennünk, mint a mutatott helyezésünk.