Egyszerű képlet: két gól az első+két gól a második félidőben=magabiztos siker

Szerző: Horváth Péter | Dátum: 2019-07-24 22:10:12

A Credobus Mosonmagyaróvár utolsó előtti felkészülési mérkőzésén a szlovák FK Raca gárdáját fogadta a Wittmann Antal Parkban. A récseiek az előző szezonban a szlovák harmadosztályban ezüstérmesként zártak. A 18. percben Czár Richárd jobb oldali szöglete után Farkas Norbert fejelt remekül a hálóba (1-0). Tíz perccel később már kettő volt az óváriak előnye. Hamar Ádám 19 méterről védhetetlenül tekert a kapu bal oldalába. Király József együttese sok helyzetet dolgozott ki az egész mérkőzésen, a szünetben 2-0-ára vezetett a Credobus Mosonmagyaróvár.

A harmadik hazai találatot az első két gól szerzője hozta össze. A 60. percben Farkas ívelt középre a bal szélről, Hamar pedig szépen csúsztatott a szlovák kapuba. A 70. percben a csereként beálló és jól is játszó Szalka Dominik öt méterről szerzett gólt, beállítva ezzel a 4-0-s végeredményt. A Credobus Mosonmagyaróvár hazai pályán megint négy gólt szerzett, éppen úgy, ahogy egy hete az Inter Bratislava (4-1) ellen, és ezzel továbbra is veretlen a felkészülési időszakban. Az óvári csapat utolsó edzőmeccsét szombaton 11 órakor játssza. Laki Balázsék az Admira második csapatát fogadják a Wittmann Antal Parkban.

Credobus Mosonmagyaróvár – FK Raca 4-0 (2-0)

Felkészülési mérkőzés, Wittmann Antal Park, Mosonmagyaróvár

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich (60. Boros) – Bohner, Vadász (46. Bakos), Debreceni, Farkas N., Czár (60. Dobrovolszki), Darázs, Mundi, Laki (60.Szalka), Jasarevic (60. Tamás), Hamar Á. (60. Szegi). Vezetőedző: Király József

Gólszerzők: 18. Farkas Norbert, 28., 59. Hamar Ádám,70. Szalka Dominik

Király József, a Credobus Mosonmagyaróvár vezetőedzője: „Az első 15-20 percben egy picit tompább volt a csapat, de gyorsan átestünk a holtponton. Szép támadásokat vezettünk, amelyekből látványos gólokat szereztünk. A hozzáállással és az eredménnyel is elégedett vagyok, bár volt pár olyan dolog, amin a jövő heti bajnoki rajtig mindenképpen javítanunk kell.”