MTE 1904 hivatalos weblapján!

Hírek /

Kosárlabda: harmadik helyen zárt az U14-es csapat

Szerző: Zsiga Zoltán | Dátum: 2021-04-21 23:03:35

Múlt vasárnap az U14-es korosztály számára is lezárult a szezon. Mivel az előző fordulóban kiváló teljesítményekkel sikerült a legjobb 4 közé jutnunk, tudtuk, hogy nehéz mérkőzések várnak ránk. Első ellenfelünk a két éve veretlen Soproni Tigrisek csapata volt. A Tigrisek az egész mezőnyből toronymagasan kiemelkednek, sajnos ellenünk sem volt kérdéses a mérkőzés kimenetele. Voltak szép támadásaink és jó védekezéseink, ám a jó 10 cm-es magassági fölényükkel nem tudtunk mit kezdeni: ha rossz dobásra is tudtuk őket késztetni, a gyűrűről lecsorgó labdákat rendre ők szedték vissza és fél méterről már nem hibáztak. Ráadásul miután a második félidőben egy szerencsétlen esés után a legmagasabb játékosunknak eltört az alkarja, a lepattanók megszerzéséért vívott harcban nem sok esélyünk maradt. Ezek miatt nagyjából minden második kosarukra tudtunk csak válaszolni, így a vége vereség lett.

A harmadik helyért az Alba Fehérvár / A csapata ellen léptünk pályára. Az első negyedben játszó ötöst Gajdos Alex sérülése nem érintette, felváltva estek a kosarak, ám az utolsó két percből mi jöttünk ki jobban, így a kis szünetre 16-12-re vezettünk. A második negyedben Alex hiánya - különösen védekezésben - nagyon érezhető volt: ekkora a fehérváriak csapatkapitánya tarthatatlannak bizonyult, sorra szerezte a kosarakat, egymaga 22 pontot dobott a második negyedben, így a félidőre már az ellenfél vezetett 8 ponttal (33-41). Ebben a periódusban nálunk Lakatos Botond húzta a csapatot, 17 dobott pontunkból 16-ot ő szerzett. Térfélcsere után valami egészen valami egészen ritka dolog történt: 2-3 percre a srácok sorban a csapat vezérévé léptek elő: először Boti folytatta extra dobószériáját, majd Balog Laci és Daragó Bence lépett elő. A "stafétát" Ruzsa Dávid, aztán Kálóczi Ricsi vette át, így a 3. negyedben 35-11-re lehengereltük az ellenfelet. Ha a srácok fáradni kezdtek, a kispadról bejövők a legjobbjukat igyekezték nyújtani, így az előnyünk még tovább nőtt, meccs lefújására 30 pontos előnyt kiharcolva. Ez az extra győzelem azt jelenti, hogy a bajnokságban a 24 résztvevő csapatból egyesületünk HARMADIKKÉNT zárta a szezont!

Eredmények:

Soproni Tigrisek - Credobus Mosonmagyaróvár 93-48

Legjobb dobók: Lakatos 12/3, Gajdos 6, Ruzsa 6, Daragó 6, Herman 6, Kiser 4, Móricz 4, Balog 2, Kálóczi 2, Redling - , Vitéz -

Zsiga Zoltán, edző: "A reális cél a tisztes helyállás volt, a Sopron "más kávéház", ellenfeleinek átlagban több, mint 110 pontot szokott dobni. Mi szerettünk volna 100-nál kevesebbet kapni, ami ráadásul úgy sikerült, hogy igyekeztem mindenkinek több játéklehetőséget adni. Alex sérülése nagyon sajnálatos, ezúton is mielőbbi gyógyulást kívánok neki."

Credobus Mosonmagyaróvár - Alba Fehérvár/A 94-64

Legjobb dobók: Lakatos 38, Ruzsa 20, Daragó 15, Kálóczi 8, Balog 5, Herman 2, Kiser 2, Redling 2, Vitéz 2, Móricz -

Zsiga Zoltán, edző: "Rendkívül örülök a győzelemnek, lefújás után még percekkel is borsózott a hátam. Lakatos Boti a szezonja legjobb támadójátékát hozta, Ruzsa Dávid, Kálóczi Ricsi és Daragó Bence pedig támadásban és védekezésben is extrát nyújtottak. Külön öröm, hogy sokszor valódi csapatként játszunk, önzetlenül passzolunk, így a torna során szinte mindenki legalább háromszor betalált a gyűrűbe. Köszönöm a srácoknak az éves munkát, hogy hisznek a rendszerben, a szülőknek pedig a segítségüket, hiszen minden kicsi számított ahhoz, hogy a bajnokság végeztével harmadikként zárhattuk a szezont!"