Elnapolta a bajnokavatást az MTE

Szerző: | Dátum: 2021-05-12 20:47:45

A tavasz rangadóján a második helyezett Credobus Mosonmagyaróvár a listavezető III. Kerületi TVE-t fogadta. Varga László együtteséből Czingráber Máté, Oláh László és Tóth Martin sérülés miatt hiányzott. Mindkét csapat támadólag lépett fel, így felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A 23. percben Tóth Kristóf jobb oldali beadását Tamási 11 méterről védhetetlenül fejelte Heinrich kapujába. 0-1. A 45. percben a félpályánál Remili kézzel ütött bele a labdába, így a játékvezető második sárga lappal kiállította a vendégek rutinos játékosát. A második félidőben a létszámfölényben lévő MTE sorra szállította a helyzeteket. Az 53. percben Nagy Kevint buktatták a tizenhatoson belül, de a játékvezető sípja néma maradt. A 62. percben Jasarevic cselezett befelé a jobb oldalon, majd a tizenhatos sarkáról óriási gólt ragasztott a hosszú felsőbe. 1-1. Az osztály színvonalát magasan meghaladó mérkőzésen a Mosonmagyaróvár közelebb állt a győzelemhez.

Credobus Mosonmagyaróvár – III. Kerületi TVE 1-1 (0-1)

Mosonmagyaróvár, 400 néző

Vezette: Horváth P.

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich – Bokor, Debreceni, Bohner, Jasarevic (Horváth K., 69.), Bakos (Takács M., 44.), D’Urso, Illés, Szalka, Nagy K., Szabó Zs. (Szimhardt M., 80.). Vezetőedző: Varga László

III. Kerület: Jeszenkszky – Rédei, Erdei, Szalai V., Tóth K., Tamási (Rajczi, 81.), Bori, Rabatin, Kokenszky (Czvitkovics, 81.), Borvető (Balogh Á., 25.), Remili. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs

Gólszerzők: Jasarevic (62.), ill., Tamási (23.)

Piros lap: Remili (45.)

Varga László: - Kavarognak bennem az érzések, mert meg is nyerhettük volna ezt a találkozót. Csak egy kis higgadtság és szerencse hiányzott. A harcosságért jár a dicséret, hiszen egy remek mérkőzésen, egy kiváló csapat ellen mutattuk meg magunkat.

Kemenes Szabolcs: - A mérkőzés előtt nem írtam volna alá a döntetlent, de így utólag azt mondom, hogy ez egy nagyon értékes pont. Mindkét csapat sokat tett a győzelemért.