Nem bírtuk el az öt alapember hiányát Tatabányán

Szerző: | Dátum: 2021-05-16 22:35:04

A hétközi III. Kerület elleni rangadó után egy erősen tartalékos Mosonmagyaróvár utazott el Tatabányára. A szerdai mérkőzésen a csapatkapitány Debreceni András begyűjtötte az ötödik sárga lapját, így ő eltiltás, Bakos Szabolcs, Czingráber Máté, Oláh László és Tóth Martin pedig sérülés miatt hiányzott. Remekül kezdte a mérkőzést a vendég Mosonmagyaróvár, hiszen a 9. percben Szalka Dominik szenzációs szabadrúgásgóljával megszerezte a vezetést. 0-1. A hazaiak ezt követően rövid időn belül háromszor is bevették Heinrich kapuját. Először a 25. percben Gyürki átlövésből egyenlített. 1-1. Majd a 30. percben egy szabadrúgást követően Árvai a vezetést is megszerezte a hazaiaknak. 2-1. Végül a 42. percben egy oldalról bejövő labdát Németh fejelt a mosonmagyaróvári kapus hálójába. 3-1. A második félidőben aztán sebességet váltott a Mosonmagyaróvár. Az 51. percben egy jobb oldali támadás után Szabó Zsolt szépített. 3-2. Hiába próbált azonban meg mindent Varga László együttese egyenlíteni már nem sikerült.

Folytatás május 23-án, vasárnap a Nagyatád ellen. A találkozó 18 órakor kezdődik a Wittmann Antal parkban.

Tatabányai SC – Credobus Mosonmagyaróvár 3-2 (3-1)

Tatabánya, 300 néző

Vezette: Szommer A.

Tatabánya: Kunsági – Hajas, Székely, Krupánszki, Víg, Németh A., Gyürki (Kozák, 85.), Farkas V. (Kovács D., 70.), Klausz, Soltész, Árvai (Hoszpodár, 77.). Vezetőedző: Bekő Balázs

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich – Bokor, Bohner, Balogh F., Jasarevic, Takács M. (Nagy K., 60.), D’Urso, Horváth K., Illés, Szalka, Szabó Zs. Vezetőedző: Varga László

Gólszerzők: Gyürki (25.), Árvai (30.), Németh A. (42.) ill. Szalka (9.), Szabó Zs. (51.)

Varga László: - Egy mérkőzésen belül nem elég csak periódusokban koncentrálni, egy jó csapatnak végig kell tudnia nyomni. Bízom benne, hogy jövő héten megszerezzük az ezüstérmet a Nagyatád legyőzésével.