MTE 1904 hivatalos weblapján!

Hírek /

Zsinórban kilencedszer győzött a Credobus Mosonmagyaróvár

Szerző: | Dátum: 2021-11-14 16:21:12

A legutóbbi nyolc bajnokiját megnyerő Credobus Mosonmagyaróvár a négy meccs óta veretlen Tatabányát fogadta. A mérkőzés elején több nagy lehetőséget is kidolgozott Varga László együttese, sőt egy gólt is szerzett, de azt les miatt érvénytelenítette a játékvezető. Az 52. percben Jasarevic gyönyörű cselekkel szlalomozott keresztül a tatabányai védőkön, majd a szóló végén buktatták a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Debreceni magabiztosan lőtte a bal alsó sarokba. Az MTE csapatkapitánya a tizedik(!) gólját szerezte a szezonban. 1-0. Három perc múlva Jasarevic beadását a hosszún érkező Nagy Kevin 12 méterről, pazar mozdulattal, kapásból lőtte a hálóba. 2-0. A Mosonmagyaróvár már az első negyed órában megszerezhette volna a vezetést, de a kezdeti rohamokat túlélték a vendégek. Varga László együttese teljesen megérdemelten gyűjtötte be a három pontot, ezzel pedig zsinórban a kilencedik meccsét nyerte meg az NB III Nyugati csoportjában.

A Credobus Mosonmagyaróvár a következő fordulóban Balatonfüreden lép pályára.

Credobus Mosonmagyaróvár – Tatabányai SC 2-0 (0-0)

Mosonmagyaróvár, 300 néző.

V.: Szalai László

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich – Czingráber, Debreceni, Deák, Jasarevic (Simita, 71.), Tóth L. (D’Urso, 76.), Végh B., Nagy K. (Horváth K., 76.), Illés (Tóth M., 71.), Szalka (Popov, 65.), Boros G. Vezetőedző: Varga László

Tatabánya: Kunsági – Árvai (Gyürki, 55.), Kovács I., Krupánszki, Soltész, Szegleti, Hajas (Gyüre, 60.), Letenyei (Hoszpodár, 60.), Klausz (Kozák, 60.), Székely, Módi (Hadobás, 60.). Vezetőedző: Bekő Balázs

Gsz.: Debreceni (52. – büntetőből), Nagy K. (55.)

Varga László: - Jól kezdtük a mérkőzést, de gól csak később jött meg, ez pedig okozott egy kis görcsöt a játékosokban. Szerencsére nem izgultuk túl a dolgot, és végül megérdemelt győzelmet arattunk egy jó erőkből álló Tatabánya ellen.

Bekő Balázs: - Nem lehetek elégedetlen a csapatommal. Mi ezen a mérkőzésen csak nyerhettünk volna, de nem tudtuk felvenni a versenyt az osztályból magasan kiemelkedő Mosonmagyaróvárral. Megérdemelten győzött a hazai csapat.