Felkészülési mérkőzések összefoglaló

Szerző: Zalka Péter Válint Angéla | Dátum: 2017-02-17 05:39:40

Február 19-én folytatódik a Merkantil Bank Liga NB II. mérkőzéssorozat, ahol csapatunk megújult erővel folytatja küzdelmét. December végére a 6. helyre sikerült feltornászni a Credobus Mosonmagyaróvár pontjait, így az élmezőnytől csupán öt ponttal lemaradva várjuk a folytatást.

A téli felkészülés során az edzőmérkőzések alkalmával a szakmai stáb több új játékost próbált ki a csapat különböző posztjain.

2017. január 18.-án Gyirmót ellen játszottunk.

A szakmai stáb ezen a mérkőzésen négy játékost tesztelt: Katona Károlyt, Mihályi Dávidot, Gasztner Rolandot, Horváth Patrikot. A korábban sérült játékosaink közül itt újra pályára léphetett Mundi Roland is.A hazaiak kissé frissebben, lendületesebben játszottak, így Kiss Máté és Novák Csanád által szerzett gólokkal megérdemelten nyerték ezt a felkészülési mérkőzést.

2017. január 21.-i hétvégén az Alcufer kupa teremlabdarúgó tornán szerepelt csapatunk, ahol az előkelő 4. helyen zárták a tornát. Laki Balázs a legjobb mezőnyjátékos címet érdelte ki.

Január 26.-án  Szolnok vendégeskedett nálunk. A jó iramú találkozó első félidejében jobbára a mezőnyben küzdöttek a csapatok, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. A 35. percben az egykor Szolnokon is védő Tarczy Pál hibáját használták ki a vendégek. Hálóőrünk egy beadás után kiejtette a labdát, Pintér Norbert szemfülesen rácsapott, s a 16-os vonalára érkező Rokszin Ádám elé gurított, aki egyből a hálóba vágta.

A 70. percben szöglet után Németh Márk fejjel volt eredményes, így 1-1-es döntetlennel ért véget a találkozó.

Január végén ismét vendéget fogadtunk, ezúttal Somorja csapata ellen játszottunk, ahol 5-0-s végeredmény született. A gólgyártásben Laki (3) mellett Bohner és Jasarevic segédkezett.

Februárban sűrű egymásutánjában három mérkőzésen játszott a csapat.

Az ETO elleni küzdelemmel kezdtünk, ahol két góllal lemaradva a 3-1-s végeredmény született Győrben.
Hamar kiderült, hogy a győri csapat frissebben és taktikusabban futballozott az első 45 percben sok hibával játszó Credobus ellen.
Az első félidőben szinte végig dominálva Beliczky és Zamostny góljaival kettő, majd a csereként beállt Dudás büntetőjéből háromra nőtt az ETO előnye, majd Jasarevic gólja szépített a végeredményen, egy lendületes, jó iramú mérkőzésen.

Másnap február 2.-án  Lipóton újra pályára lépett csapatunk, ahol 4-0-ás vereséget szenvedtük a felkészülési mérkőzésekben nem hibázó Vasas ellen.

A gólgyártást a Vasas csapatkapitánya Debreceni kezdte meg, aki egy szögletet követően fejelt a hálóba a 16. percben.- ezt követően is több lehetőséget alakított ki a főleg pontrúgások után veszélyeztető fővárosi gárda, de újabb találat sokáig nem született. A 79. percben aztán a csereként beállt Gaál középre adása után Ferenczi talált a kapuba, majd Berecz és a meccs végén Kleisz távoli bombája is utat talált a kapunkba.

Február 4.-én Bős volt az ellenfelünk.

2017. február 12 Szered (Szlovák) ellen 150 fős hazai nézősereg előtt játszottunk: Tarczy-Bohner,Deák,Koszó, Galambos-Zsirai(Jasarevic56’)-Darázs (Katona82’)Schmatovich,Czár,Fekete,(Mundi80’)-Laki összeállításban. A gólszerzők: Morong 17’,31’, Schmatovich28’

Jó iramu változatos mérkőzésen vendégeink jobban kihasználták adódó lehetőségeiket, így megérdemelten nyerték meg a találkozót. Végeredmény Credobus -Szered 1-2.

Király József vezetőedző munkáját nehezítő körülmény, hogy a csapat mellől Nagy Ádám segédedző távozott a klubtól.

Nagyon nehéz tavasz áll a csapat előtt, küzdelmes mérkőzések melyekre felkészült a csapat.

Hajrá Credobus Mosonmagyaróvár!

Emlékeztetőül: 2017. február 19. Credobus Mosonmagyaróvár - HR-Rent Kozármisleny

A várható hideg ellenére várjuk szurkolóinkat!